טיפים לצילום מקצועי

העידן הדיגיטלי בו אנו חיים, מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לתעד בזמן אמת כל רגע ורגע מחייו ולאחר מכן לשתף את התמונות באמצעות מגוון רחב של פלטפורמות ייעודיות, החל מקבוצת הוואטסאפ המשפחתית ועד לעמודי הפרופיל האישי בפייסבוק או באינסטגרם. במידה וגם אתם מעוניינים להפוך כל תמונה שלכם ליצירה שאי אפשר להתעלם ממנה, בשורות הבאות תוכלו למצוא עשרה טיפים לצילום מקצועי יותר. את הטיפים השונים חילקנו על פי נושאים.

טיפים לצילום מקצועי שמתחיל מהידע האישי

1. גם בצילום ידע זה כוח- הכתבה אותה אתם קוראים כרגע היא רק אחת מתוך אלפי כתבות בנושא צילום אותן תוכלו למצוא ברשת האינטרנט ולכן בסיום קריאת הכתבה אנו ממליצים לכם להמשיך להעשיר את הידע התיאורטי שלכם בכל הנוגע לאומנות הצילום. קראו כמה שיותר תכנים מקצועיים בתחום הצילום והעשירו את הידע האישי שלכם בכל רגע ורגע, את התוצאות תוכלו לראות בכל תמונה ותמונה אותה תצלמו.

2.   אל תוותרו על רכישת ידע מקצועי ומקיף בנושא- במידה וצילום הינו תחביב משמעותי בחייכם, אנו ממליצים גם לכם להירשם לכל קורס צילום למתחילים ובאמצעותו לרכוש את הידע הבסיסי והמורחב ביותר בכל הנוגע לאומנות הצילום.

טיפים לצילום מקצועי
טיפים לצילום מקצועי

טיפים בנוגע לסיפור שמאחורי התמונה

3. צילום מקצועי מתחיל בבחירת הזווית הנכונה לצילום- על מנת להפוך את התמונות שלכם לכאלו שאי אפשר להתעלם מהן, אנו ממליצים לכם "ללכוד" בעדשת המצלמה כמה שיותר זוויות צילום שונות שכל אחת מהן יכולה להעניק לצילום שלכם זווית אחרת לספר את הסיפור בתמונה.

4.  מקמו את הדברים החשובים בצד ימין של התמונה- המוח שלנו מעבד מידע משמאל לימין ולכן על מנת להפוך כל תמונה אותה אתם מצלמים למרשימה יותר בעיני המתבונן, אנו ממליצים לכם למקם את האלמנטים החשובים בתמונה מצד ימין ובכך לאפשר למוחו של המתבונן בתמונה לסרוק במהירות את התמונה משמאל לימין ולהתרכז בכיוון הימני של התמונה.

טיפים לצילום מקצועי יותר של אנשים

 

5.  במידה ואתם מצלמים פורטרטים (אנשים( הקפידו להתקרב אל האובייקט המצולם כמה שיותר ונסו "ללכוד" בעדשת המצלמה כמה שיותר ממנו ולא רק את ראשו…כמו כן, וודאו שהמצולם לא "נלכד" ברגע של מצמוץ העיניים. במידה ובחרתם לצלם את עצמכם, אנו ממליצים לכם לעשות זאת כאשר המצלמה מוחזקת על ידיכם בשתי ידיים.

6.  במידה ואתם מצלמים ילדים הקפידו לכרוע על מנת ללכוד אותם מגובה עיניהם ולא מגובה עיניכם.

תאורה לצילום – מה חשוב לדעת עליה?

7.  כיווניות האור ביחס אליכם (כצלמי התמונה) ולאובייקטים אותם אתם רוצים לצלם הינה בעלת אפקט רב בכל הנוגע לתוצר הסופי שלכם ולכן אנו ממליצים לכם לבדוק בכל פעם מחדש היכן אתם ממוקמים (כצלמי התמונה) היכן אובייקט הצילום שלכם עומד ביחס לאור ומהיכן מגיעים מוקדי האור המרכזיים, לרבות, אור יום, תאורה מלאכותית, פלאש המצלמה וכדומה.

8.  עשו שימוש מוגבר בחיישני אור ופוקוס אוטומאטי- ברוב המצלמות המודרניות תוכלו למצוא חיישן אור היודע להתאים את החשיפה הנדרשת על פי האור הנקלט. אחת מהדרכים לעשות שימוש נכון בחיישן היא באמצעות שימוש בפוקוס האוטומאטי.

קומפוזיציה בצילום

9.  זכרו שמה שאתם רואים בעיניכם לא ייכנס בהכרח למסגרת של התמונה ולכן אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לקבוע את הקומפוזיציה בהתאם לדברים אשר תרצו שייכנו לתוך הפריים שלכם. לאחר מכן, בחרו את האובייקט המרכזי והתמקדו בו. את האובייקט עצמו צלמו מקרוב ומרחוק ובדקו מהו המרחק הנכון בינו לביניכם על מנת לייצר את הקומפוזיציה הנכונה לאותה תמונה.

בסופו של דבר, הכול עניין של ניסיון!

10.  צילום מקצועי שונה מצילום חובבני בשלושה פרמטרים מרכזיים:

  • הציוד העומד לרשותכם
  • הכישרון הטבעי שלכם
  • הניסיון אותו רוכשים עם הזמן

במידה וכולם מסביבכם אומרים לכם שיש לכם כישרון טבעי לצילום אנו ממליצים להשקיע בציוד, ללמוד יותר ויותר טיפים לצילום מקצועי ולרכוש ניסיון.

קורס צילום למתחילים – למי הוא מיועד?

קורסי הצילום למתחילים המוצעים לכם כיום, מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם המעוניין לשכלל את כישוריו ויכולותיו כצלם חובב ו/או מקצועי בהמשך הדרך. קורסים אלו משלבים בתוכם מגוון רחב של תכני לימוד כגון: טכניקות צילום, שימוש נכון במצלמה, שימוש נכון בתאורה, לרבות, תאורה לצילום באור יום, תאורה מלאכותית וכדומה.

קורסים מקצועיים אלו יאפשרו לכל אחד ואחת מביניכם לרכוש מיומנויות צילום מקצועיות בפרק זמן קצר ותוך מספר שיעורים להתחיל לצלם תמונות שבכל אחת ואחת מהן תוכלו לראות את ההבדל שבין צילום מקצועי לבין צילום חובבני. ברשותכם נחזור רגע לטיפ מספר 10 ונמליץ לכל אחד ואחת מביניכם הזוכה למספר רב של "לייקים" על כל תמונה אותה הוא מעלה לרשתות החברתיות השונות, לרכוש לעצמו מצלמה מקצועית (אפשר גם יד שנייה בתחילת הדרך), לרכוש ידע מקצועי במסגרת אחד מקורסי הצילום למתחילים ולאחר מכן לצבור ניסיון רב ככל הניתן בצילום אובייקטים שונים מפורטרטים ונוף ועד לצילום בתנועה.

לסיכום, צילום מקצועי מבוסס על ידע, כישרון וניסיון לצד רכישת הציוד המקצועי הנדרש. קראו כמה שיותר טיפים לצילום מקצועי, רכשו לעצמכם את הציוד ההתחלתי הנדרש וצברו כמה שיותר ניסיון וגם אתם תוכלו למצוא את הדרך הנכונה להעמיד לרשות הכלל את התמונה המושלמת –זו שאי אפשר להתעלם ממנה גם אם ממש רוצים…

 

 

, , ,
You may also like
Latest Posts from

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *